Kia Carens1,6 CRDi 115 Exclusive 5d
Kontantpris
41.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2011 |
| Kilometertal | 221.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,2 km/l |
| CO2 udledning | 152 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.040 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/260 nm |
| Acceleration | 12,8 sek. |
| Tophastighed | 177 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Kia Carens 1,6 CRDi 115 Exclusive 5d
✅Kørt 221.000
✅Årgang 2011
✅Nysynet
✅Partikelfilter
Her får du en rummelig og alsidig Kia Carens, som er et oplagt valg til både familien og dig, der har brug for ekstra plads i hverdagen. Bilen er kendt for sin praktiske indretning, gode siddekomfort og høje kørestilling, som giver et godt overblik over trafikken.
Udstyr 📋
Sædevarme
A/C
Varme i for og bagrude
Klima anlæg
El ruder
Fartpilot
El handbremse
Armlæn
Kontakt os på Nr 25799001, for spørgsmål eller fremvisning📞
Åbningstider
Mandag til fredag 9-17.
Lørdag og søndag efter aftale.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 299.999 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.635 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 455 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 435 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser |
|---|