Jaguar I-PaceEV400 SE AWD 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2019 |
| Kilometertal | 120.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 415 km |
| Batterikapacitet | 84,7 kWh |
| Energiforbrug | 248 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 400 hk/696 nm |
| Acceleration | 4,8 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Meget velholdt Jaguar I-PACE EV400 SE.
Bilen fremstår i virkelig flot stand, både udvendigt og indvendigt og kører perfekt. Fuld servicehistorik hos Jaguar.
Det helt store plus:
Bilen har fået nyt højvoltsbatteri hos Jaguar forhandler i december 2024.
Faktura på over 400.000 kr medfølger.
Batteriet har kun kørt ca. 20.000 km og er den nye opdaterede version, som ikke har de kendte udfordringer fra de tidlige årgange.
Der er fortsat fabriksgaranti på bil og batteriet frem til maj 2027.
I-PACE har et markant design, der adskiller sig tydeligt fra Tesla Model Y, Mercedes-Benz EQC og BMW iX3, Skoda Enyaq, som ellers præger gadebilledet.
Medfølger:
21” sorte sommerfælge med næsten nye Goodyear dæk
18” vinterhjul
Batteri
• Nyt komplet højvoltsbatteri monteret 12/2024
• Kun kørt 20.000 km
• Opdateret batteritype
Udstyr
• EV400 400 hk
• SE model
• Navigation
• Digitalt cockpit
• Bakkamera
• Adaptiv fartpilot
• El-sæder
• Apple CarPlay og Android Auto
• El-bagklap
• Parkeringssensor for og bag
• Matrix LED lygter
• Keyless entry og start
• Jaguar logo projektionslys i sidespejle
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 776.024 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 505 liter |
| Vægt | 2.133 kg |
| Bredde | 201 cm |
| Længde | 468 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 537 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | Internet |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Navigation |
|---|---|
| Auto. parkering | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Servo |
| Dæktryksmåler | Vognbaneassistent |
| El betjent bagklap |