Hyundai Sonata2,0 CRDi GLS aut. 4d
Kontantpris
24.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2009 |
| Kilometertal | 297.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,3 km/l |
| CO2 udledning | 140 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 9.160 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/305 nm |
| Acceleration | 11,6 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 4 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
OBS !!!! NYSYNET 16-03-2026 !!!!
Stor og velkørende bil med Automatgear, til lav pris,
bilen sælges som lavpristilbud (se betingelser foto nr. 4)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 353.991 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.580 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 480 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Automatgear |
|---|---|
| ABS-bremser | ESP / ESC |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Antispin | Træk |