Hyundai Kona64 EV Essential 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2021 |
| Kilometertal | 109.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 484 km |
| Batterikapacitet | 64,0 kWh |
| Energiforbrug | 154 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/395 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 167 km/t |
| Trækvægt | 300 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
Den økonomiske familiebil Hyundai Kona Essential Long Range 204HK!🚗
Batteri: 64 kWh
Elektrisk rækkevidde: 484 km
Ladetid hjemme med ladeboks (0 – 100 %): ca 6 timer
Maksimal ladeeffekt: 100 kW
Nævneværdigt udstyr vi vil fremhæve:
- Fuld LED forlygter
- Adaptiv fartpilot m. aktiv styreassistent
- Trådløs Apple CarPlay & Android Auto
- Nøglefri betjening
- Navigation m. skiltegenkendelse
- Vejbaneassistent
- Bakkamera m. parkeringssensor for/bag
- 2-zonet klimaanlæg m. sædevarme for
- Multifunktionslæderrat m. varme
- og meget mere!
✅ Finansiering med og uden udbetaling
✅ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
✅ Gør ligesom mange andre af vores kunder - få en attraktiv serviceaftale til bilen, der matcher dine ønsker og behov!
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vi har høj kundetilfredshed på Trustpilot
Salgsafdeling har åben:
Alle hverdage mellem 09:00 - 17:30
Lørdag: 11:00 - 16:00
Søndag: 11:00 - 16:00
Kontakt os Tlf. 96 26 24 68
herning@bn.dk
Adresse
Silkeborgvej 110
7400 Herning
✅ Chat med os på bn.dk
Ford, Dacia, Renault og Volvo i Herning - Danmarks (måske) flotteste bilhus!
Hos Bjarne Nielsen Herning står mere end 50 kompetente medarbejdere klar til at yde deres bedste, så også du bliver lige så tilfreds, som de mange andre kunder, der også handler hos Bjarne Nielsen. Vi er klar til at hjælpe dig videre, hvad enten det handler om køb, salg eller servicering af bil!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 280.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 332 liter |
| Vægt | 1.660 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 421 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 510 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aircondition | Kørecomputer |
|---|---|
| Alarm | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Stemmebetjening |
| Dæktryksmåler | Tagræling |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |