Hyundai i301,6 GDi Style Eco 5d
Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2015 |
| Kilometertal | 271.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | 115 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 135 hk/164 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
NY synet , Airc, varme i rat, parkeringssensor (bag), fjernb. c.lås, kørecomputer, infocenter, startspærre, regnsensor, sædevarme, el-ruder, højdejust. forsæder, el-spejle m/varme, udv. temp. måler, dæktryksmåler, multifunktionsrat, håndfrit til mobil, bluetooth, musikstreaming via bluetooth, usb tilslutning, aux tilslutning, armlæn, isofix , bagagerumsdækken, kopholder, stofindtræk, splitbagsæde, læderrat, automatisk lys, tågelygter, led kørelys, abs, antispin, esp, servo, 1 ejer, mørktonede ruder i bag, ikke ryger, service ok, tidligere undervognsbehandlet. træk - 1400kg KASTANIEHØJVEJ 27, 8600 SILKEBORG ☎️Kontakt os på +40868640 🚗Vi tager gerne din bil i bytte, 🔴ÅBENT ALLE UGENS 7 DAGE, MANDAG-FREDAG kl. 10,00-17:30 & LØRDAG - SØNDAG KL.11.00-16.00🔴
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 254.992 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.168 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 430 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 552 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 8 airbags | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot | LED Kørelys |
| Aircondition | Lygtevasker |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| CD/radio | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle m. varme | Træk |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fuldaut. klima | USB tilslutning |
| Isofix | Varme i rat |