Hyundai i301,6 GDi Style Eco 5d
Kontantpris
47.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2014 |
| Kilometertal | 296.363 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | 115 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 135 hk/164 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
ny synet bemærk 1,6 Hatchback pæn og velholdt bil med masse udstyr, Økonomisk samlet opkrævning pr. halvår 460kr,kliaanlag, rummelig kabine el ruder, fuldaut. klima, alarm, airbag, esp vi tager gerne din bil i bytte, selv om den er skadet eller skal synes
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 254.993 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.168 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 430 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 552 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Antispin |
|---|---|
| Airbags | ESP / ESC |
| Alarm | Fuldaut. klima |