Hyundai i301,6 CRDi 90 Blue Drive CW 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
20.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2011 |
| Kilometertal | 341.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/240 nm |
| Acceleration | 13,9 sek. |
| Tophastighed | 172 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
engrossalg, Nyserviceret, Nye bremser, Ny A/C kondenser + A/S service, Nyt Batteri, lev. nysynet, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, vinterhjul, el-sidespejle, tagræling, mørktonede ruder i bag, træk, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, 4x el-ruder, parkeringssensor (bag), isofix, airbag, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.463 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 450 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 457 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Isofix |
|---|---|
| ABS-bremser | Mørktonede ruder i bag |
| Airbags | Multifunktionsrat |
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| El-sidespejle | Sædevarme |
| ESP / ESC | Stofindtræk |
|---|---|
| Fartpilot | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |
| Fuldaut. klima | Træk |
| Højdejust. førersæde | Vinterhjul |