Hyundai i301,6 CRDi 115 Life stc. 5d
Kontantpris
110.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2019 |
| Kilometertal | 145.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 27,5 km/l |
| CO2 udledning | 114 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/280 nm |
| Acceleration | 11,0 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Velholdt Hyundai sælges. Bilen er nyserviceret og kører som den skal. Der er ca. 1,5 år til næste syn, så du får en bil klar til mange kilometer endnu.
Tidligere nr.plade CN60553
Sælges Engros til CVR nr.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 221.015 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 602 liter |
| Vægt | 1.411 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 509 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Aircondition | El-ruder |
| Alufælge | Fartpilot |
| Anhængertræk, aftagl. | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
|---|---|
| Bakkamera | Vognbaneassistent |