Hyundai i301,6 CRDi 110 XTR CW Eco 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
34.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2015 |
| Kilometertal | 283.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,8 km/l |
| CO2 udledning | 112 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/260 nm |
| Acceleration | 11,8 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Lavpristilbud / engrospris til cvr.nr
( uden garanti og reklamationsret )
Prisen er uden nr. plader
2 zone klima, træk, multifunktionsrat, tågelygter, parkeringssensor (bag), musikstreaming via bluetooth, varme i rat, højdejust. forsæder, el-sidespejle, sædevarme, 4x el-ruder, cd/radio, fartpilot, kørecomputer
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 242.993 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.472 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 449 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 448 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Multifunktionsrat |
|---|---|
| El-sidespejle | Tågelygter |
| Højdejust. forsæde | Træk |
| Kørecomputer |