Hyundai i201,25 Trend 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
39.980 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2015 |
| Kilometertal | 186.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 84 hk/121 nm |
| Acceleration | 13,1 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 910 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle, tågelygter, aircondition, fartpilot, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, usb-c tilslutning, aux tilslutning, håndfrit til mobil, parkeringssensor (bag), airbag, isofix, kun til CVR NR!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 152.994 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.055 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 404 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 910 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Isofix |
|---|---|
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Aircondition | Multifunktionsrat |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| El-sidespejle | Sædevarme |
| Fartpilot | Splitbagsæde |
|---|---|
| Fjernb. centrallås | Tågelygter |
| Håndfrit til mobil | Udv. temp. måler |
| Højdejust. førersæde | USB C tilslutning |