Hyundai i201,25 Elegance 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2018 |
| Kilometertal | 102.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 84 hk/121 nm |
| Acceleration | 13,1 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 910 kg |
| Farve | Mørkblåmetal |
Beskrivelse
Highligts
- Fartpilot
- Parkerings sensor Bag
- Fuld Automatisk Klima Anlæg
- Bluetooth til Musikstreaming
- Varme i Rat
- Varme I forsæder
- Split bagsæde
- Mørk Loft beklædning
- Vognbane assistent
- Automatisk nedblændelig bakspejl
- Håndfri til Mobil
- Fjernbetjent Centrallås
- Mørktonet bagruder
- Højdejusterbart førersæde
- 15" Originale Alufælge
- Service OK
- Ikke ryger vogn
Se alle billederne på www.roerbaekbiler.dk
✔️ Attraktiv finansiering med 0 kr eller 20% udbetaling via Hyundai Finans, Santander & Auto Accept.
✔️ Skarp forsikring tilbydes,
✔️ Mulighed for udvidet Garanti med Cargaranti Brugtvogns Forsikring,
Ønsker i at se nærmere eller prøvekøre en bil - anbefaler vi at booke en aftale med en af vores salgskonsulenter - så vi er sikre på at bilen holder klar og i ikke kommer forgæves!
Udvid din garanti med en CarGarantie så du sikret hvis uheldet er ude!
Rørbækbiler Hjørring Kontaktinformation:
📍 Adresse: Vandværksvej 8 9800 Hjørring
📞 Telefon: +45 98 90 16 20
✉️ E-mail: Hj@roerbaekbiler.dk
Salgsafdelingens Åbningstider:
Mandag - Fredag: 09:00 - 17:30
Lørdag: 10:00 - 14:00
Søndag: 12:00 - 16:00.
, fuldaut. klima
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 162.280 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 326 liter |
| Vægt | 1.055 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 404 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 910 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| 4x el-ruder | Læderrat |
| ABS-bremser | LED Kørelys |
| Airbags | Mørk loftbeklædning |
| Aircondition | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Sædebetræk, stof |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| El-sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fuldaut. klima | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil | Varme i rat |
| Højdejust. førersæde | Vognbaneassistent |
| Isofix |