Hyundai i201,0 T-GDi Essential DCT 5d
Kontantpris
159.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2022 |
| Kilometertal | 24.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 18,9 km/l |
| CO2 udledning | 121 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/171 nm |
| Acceleration | 11,4 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.110 kg |
| Farve | Rødmetal |
Beskrivelse
Denne Hyundai i20 fra 2022 tilbyder en fornem kombination af komfort og funktionalitet. Med kun 24.000 km på tælleren er denne hatchback i fremragende stand og klar til mange flere kilometer.
⭐ HIGHLIGHTS ⭐
✅ AUTOMATGEAR
✅ APPLE CARPLAY & ANDROID AUTO
✅ KLIMAANLÆG
✅ BAKKAMERA
✅ PAKERINGSSENSOR BAG
✅ LED KØRELYS
✅ SÆDEVARME FORAN¨
✅ RAT. M VARME
✅ FARTPILOT
✅ 15" ALUFÆLGE
OG MEGET MERE!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 195.817 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 352 liter |
| Vægt | 1.115 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 404 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 515 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.110 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Airbags | LED Kørelys |
| Aircondition | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
| Android auto | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| Antispin | Regnsensor |
| Apple carplay | Sædebetræk, stof |
| Automatgear | Sædevarme |
| Automatisk lys | Splitbagsæde |
| Bakkamera | Stofindtræk |
| Centrallås | USB A tilslutning |
| Digitalt cockpit | USB tilslutning |
| El-sidespejle | Varme i rat |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |