Hyundai i201,0 T-GDi Essential 5d
Kontantpris
119.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2021 |
| Kilometertal | 115.700 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 94 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/171 nm |
| Acceleration | 10,4 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.110 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, multifunktionsrat, digitalt cockpit, stofindtræk, højdejust. førersæde, el-sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, 4x el-ruder, automatisk start/stop, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, dab radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, airbag, regnsensor, parkeringssensor (bag), automatisk lys, bakkamera, dæktryksmåler, isofix, antispin, vognbaneassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 165.914 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 352 liter |
| Vægt | 1.065 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 404 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 535 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.110 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Isofix |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk start/stop | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| DAB radio | Stofindtræk |
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| Digitalt cockpit | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |
| Fartpilot |