Hyundai i101,1 Classic 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
19.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2009 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2009 |
| Kilometertal | 133.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | 115 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 67 hk/98 nm |
| Acceleration | 15,6 sek. |
| Tophastighed | 151 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 700 kg |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
Fin lille Hyundai i10, med lav kilometer- sælges som afhenting
Køre og starter fint,
bagagerumsdækken, stofindtræk, helårshjul, tågelygter, el-sidespejle, 4x el-ruder, fjernb. centrallås, cd/radio, aux tilslutning, airbag
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 99.996 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 900 kg |
| Bredde | 160 cm |
| Længde | 356 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 505 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | El-sidespejle |
|---|---|
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Helårshjul |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, stof |
| Bagagerumsdækken | Stofindtræk |
| CD/radio | Tågelygter |