Hyundai Atos1,1 GLS 5d
Kontantpris
29.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2008 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2008 |
| Kilometertal | 157.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,2 km/l |
| CO2 udledning | 126 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 62 hk/97 nm |
| Acceleration | 15,2 sek. |
| Tophastighed | 148 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 700 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
🚗 Hyundai Atos – 2008 – Økonomisk og driftssikker bybil
Årgang: 2008
Motor: Benzin
Kører og starter perfekt
Alle service er lavet
Ingen kendte fejl
Meget økonomisk i drift
Perfekt som lille bybil
Bilen kører som den skal og er uden problemer.
Billig i drift og ideel til daglig brug 👍
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 99.999 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 859 kg |
| Bredde | 152 cm |
| Længde | 356 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 477 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 2 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser |
|---|