Hongqi EHS7111 Exclusive 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2025 |
| Kilometertal | 22.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 600 km |
| Batterikapacitet | 103,5 kWh |
| Energiforbrug | 185 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 250 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 20 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 344 hk/450 nm |
| Acceleration | 6,3 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
⚡⚡ Skal du bruge en ladestander? – Vi sætter en Clever One ladestander op til dig helt gratis, du skal kun betale den månedlige abonnementspris. *⚡⚡
🚘 Hongqi EHS7 Exclusive er til dig, der gerne vil køre elektrisk uden at gå på kompromis med komfort, plads og udstyr. Her får du en stor og elegant elbil med masser af luksusfølelse, stærk teknologi og en kabine, der gør både hverdag og lange ture til en fornøjelse. En bil med ro, pondus og masser af wow-effekt.
⚡ Med en opgivet rækkevidde på op til 600 km (WLTP)
• Adaptiv fartpilot
• 360° kamera
• Head-up display
• Glastag
• El komfortsæder m. memory
• Massage i forsæder
• Varme i rat
• El betjent bagklap m. fodbetjening
• Nøglefri adgang & start
• Navigation
• Apple CarPlay & Android Auto
• Blindvinkelsassistent
• Vognbaneassistent
• Fuld LED forlygter
• Vinterdæk medfølger
Samt meget mere....
⭐️ Vi tilbyder også nogle af markedets bedste finansieringsmuligheder samt mulighed for tilkøb af udvidet brugtvognsgaranti igennem FRAGUS Group.
👋🏼 Oplev denne Hongqi hos P. Christensen på Østerbro.
Bemærk at dette inkluderer en standard installation så evt. gravearbejde kommer oveni prisen., 21" alufælge, varme i bagsæde
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 415.610 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 643 liter |
| Vægt | 2.383 kg |
| Bredde | 195 cm |
| Længde | 493 cm |
|---|---|
| Højde | 168 cm |
| Lasteevne | 450 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 21 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 360° kamera | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fod betjent bagklap |
| ABS-bremser | Førerovervågning med advarsel |
| Adaptiv fartpilot | Fuld LED forlygter |
| Airbags | Fuldaut. klima |
| Alarm | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Alufælge | Head-up display |
| Android auto | Højdejust. førersæde |
| Antispin | Højdejust. forsæde |
| Apple carplay | Intelligent hastighedsassistent |
| Aut. nedbl. bakspejl | Isofix |
| Auto hold | Justerbar lændestøtte |
| Auto. nødbremse | Kørecomputer |
| Automatgear | Kunstlæder |
| Automatisk forvarmning af batteri | Kunstlæderindtræk |
| Automatisk lys | Kurvelys |
| Automatisk nødbremsesystem | Læderrat |
| Bakkamera | LED Kørelys |
| Bakspejl m. nedbl. | Massage i førersæde |
| Blindvinkelassistent | Massage i forsæder |
| CD/radio | Multifunktionsrat |
| Centrallås | Musikstreaming via bluetooth |
| DAB radio | Navigation |
| Dæktryksmåler | Nøglefri adgang |
| Digitalt cockpit | Nøglefri tænding |
| El betjent bagklap | Panoramatag |
| El indst. førersæde | Parkeringssensor (bag) |
| El indst. førersæde m. memory | Parkeringssensor (for) |
| El indst. forsæder | Regnsensor |
| El komfortsæder | Sædevarme |
| El-justerbar lændestøtte | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Stemmebetjening |
| El-ruder | Tågelygter |
| El-sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| El-sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Elektrisk kabinevarmer | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB C tilslutning |
| Elsæder | Varme i bagsæde |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |