Honda Jazz1,3 i-VTEC Comfort 5d
Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2016 |
| Kilometertal | 71.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | 115 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 102 hk/123 nm |
| Acceleration | 11,2 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Vi ønsker alle en Go Påske "! Butikken er Åben igen 2.Påskedag kl 13-16
Spørgsmål ? evt aftale SMS/Ring 40212716- 20139333
✅Billig afgift * kr.460,-1/2årlig.
✅1 privat ejer fra ny.
✅Aircondition.
✅fartpilot.
Fremtræder meget velholdt , meget rumlig , go indstigning 4 cyl. benzin 6 gear manuel.
15" alufælge, el-sidespejle m/varme, led kørelys, aircondition , 4x el-ruder, udv. temp. måler, fjernbetjent-centrallås, fartpilot, sædevarme, multifunktionsrat, håndfrit til mobil, cd/radio, usb-c tilslutning,
splitbagsæde, isofix Honda Madic seats ,stofindtræk, højdejust. førersæde, el-sidespejle, regnsensor, dæktryksmåler, 6 airbags, esp, parkeringssensor (for+bag), antispin.
✅Meget fleksible bagsæder og bagagerum med masser af plads. f.eks. rollator / kørestol kan stå oprejst.
Vi leverer gerne din nye bil hos dig, efter køb.
Mulighed for attraktiv finansiering, både med og uden udbetaling.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 170.300 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.066 kg |
| Bredde | 169 cm |
| Længde | 400 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 539 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| 6 airbags | Isofix |
| ABS-bremser | LED Kørelys |
| Aircondition | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Parkeringssensor (bag) |
| Antispin | Regnsensor |
|---|---|
| CD/radio | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås |