Honda HR-V1,5 i-VTEC Elegance CVT 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2019 |
| Kilometertal | 114.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 111 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/155 nm |
| Acceleration | 11,2 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. førersæde, alufælge, 16" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, mørktonede ruder i bag, træk, automatgear, ratgearskifte, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, alarm, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent
💰 VI TILBYDER FINANSIERING GENNEM SANTANDER BANK, AL FINANS, SAMT RESURS BANK MED & UDEN UDBETALING 💰 ✅ Få ekstra tryghed med i handlen – mulighed for tilkøb af udvidet garanti på alle vores biler via Fragus – hør nærmere✅ 📞 Vi anbefaler at booke en aftale med en af vores salgskonsulenter, så vi er sikre på at bilen holder klar og ikke kommer forgæves! 📞 🕒 Åbent alle hverdage fra 10:00-17:00 🕒 🕒 Søndage fra 11:00-15:00 🕒 📌 Tempovej 24, 2750 Ballerup 📞 +45 27 50 74 74 📧 info@car-house.dk 🌐 www.car-house.dk (Bemærk - Biler der importeret kan variere i udstyr i forhold til den danske udstyrsliste! (der tages forbehold for tastefejl*)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 295.019 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 431 liter |
| Vægt | 1.320 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 433 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 470 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Alarm | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Ratbetjent gearskifte |
| Dæktryksmåler | Ratgearskifte |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Regnsensor |
| El-ruder | Sædevarme |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tågelygter |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |