Honda eAdvance 5d
Kontantpris
139.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2021 |
| Kilometertal | 9.850 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 222 km |
| Batterikapacitet | 35,5 kWh |
| Energiforbrug | 178 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 7,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 154 hk/315 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 145 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Så får du ikke mere udstyr i en lille bil.
Netop hjemkommet Honda E i den topudstyrede Advance udgave.
154 hk
Virtuelle sidespejle
Panorama glastag
Adaptiv fartpilot
Digitale skærme til både fører og passager
HDMI udtag
Varme i rat
Alufælge
+ en masse mere
Kom ind og se bilen og prøv en tur, vi har 2 mere på vej hjem i samme udgave og samme farve.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 300.820 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 171 liter |
| Vægt | 1.525 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 389 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 470 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 360° kamera | Kørecomputer |
| 4x el-ruder | LED baglygter |
| 6 airbags | LED Kørelys |
| ABS-bremser | Mørktonede ruder i bag |
| Adaptiv fartpilot | Musikstreaming via bluetooth |
| Alufælge | Navigation |
|---|---|
| Antispin | Nøglefri adgang |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Panoramatag |
| Automatisk lys | Ratbetjent gearskifte |
| Bakkamera | Ratgearskifte |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Tonede ruder |
| Digitalt cockpit | USB A tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB C tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fartpilot | Varme i forrude |
| Fuldaut. klima | Varme i rat |
| Håndfrit til mobil | Virtuelle sidespejle |