Honda Accord2,2 i-DTEC Lifestyle 4d
Kontantpris
69.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2012 |
| Kilometertal | 288.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,5 km/l |
| CO2 udledning | 144 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.040 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/350 nm |
| Acceleration | 9,4 sek. |
| Tophastighed | 212 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.700 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
MÆRKE Honda
MODEL Accord
VARIANT 2,2d Lifestyle
EFFEKT 150 HK (110 kw)
FORBRUG 18,5 km/l
bilen har kørt 288.000
Bilen kører rigtig godt og er især komfortabel og økonomisk på lange strækninger.
Bilen har fået nye sommerdæk ( 235/45/18”BRIDGESTONE TURANZA T005) og nylakerede 18" fælge, som nu sidder på den.
Der er også et sæt vinterdæk 225/55/17”
Bilen er i rigtig god stand, olien er blevet skiftet hver 10.000 km.
Kobling og svinghjul udskiftet ved 245000
Generatorrem og strammer udskiftet ved 280.000
Bilen har bestået sit syn indtil 29.10.2026, om nødvendigt kan jeg lave et nyt syn, fordi bilen er i rigtig god stand, der er ingen fejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 449.999 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.512 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 473 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 518 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 65 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|