Ford S-MAX2,0 EcoBlue ST-Line aut. 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2019 |
| Kilometertal | 215.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,0 km/l |
| CO2 udledning | 157 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.640 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/400 nm |
| Acceleration | 9,5 sek. |
| Tophastighed | 208 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
18" alufælge, BUSINESSPAKKE, multifunktionsrat, stofindtræk m/rødesyninger, led kørelys, ADAPTIV FARTPILOT, vognbaneassistent, stemmebetjening, NAVIGTION, højdejust. førersæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, el-klapbare sidespejle m/varme, AFTAGELIGT TRÆK (2000kg), kørecomputer, PARKERINGSHJÆLP, fuldaut. klima, fartpilot, varme i forrude, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, usb-c tilslutning, aux tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, fjernlysassistent, antispin, airbag, esp
Der tages forbehold for evt. tastefejl vedr. beskrivelse(udstyr)
Prisen er excl. Nr Plader 1500,-
KONTAKT OS IDAG - FØR BESIGTIGELSE er det altid en god idé at ringe i forvejen, så vi sikrer du ikke kører forgæves.
📱 Peter Rene Bostrup 42 22 87 32 pb@langerbiler.dk
📱 Bjørn Langer 23 26 13 90 bjl@langerbiler.dk
Tåsingevej 5 - 9500 Hobro 💻 www.langerbiler.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 630 liter |
| Vægt | 1.902 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 480 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 653 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Aftageligt træk | LED Kørelys |
| Airbags | Mørk loftbeklædning |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Ambiente belysning | Navigation |
| Anhængertræk, aftagl. | Parkeringssensor (bag) |
| Antispin | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Sædebetræk, stof |
| AUX tilslutning | Sædevarme |
| Bakkamera | Stemmebetjening |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB C tilslutning |
| ESP / ESC | Varme i forrude |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |