Ford Puma1,0 EcoBoost mHEV Titanium 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2021 |
| Kilometertal | 54.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 17,9 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 155 hk/190 nm |
| Acceleration | 9,0 sek. |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Veludstyret Ford puma
🚗 BILENS UDSTYR:
✅ Varme i forrude
✅ Fartpilot
✅ Klimaanlæg
✅ Anhængertræk
✅ 17" Alufælge
✅ Android Auto, Apple CarPlay (USB)
✅ Sædevarme for + ratvarme
✅ El-foldbare spejle m. varme
💡 ANDERSEN BILER TILBYDER 💡
✔️ Attraktiv finansiering med eller uden udbetaling
✔️ Bilforsikring med fordelagtige vilkår også til nystartet bilister
✔️ Udvidet Bilgaranti kan tilkøbes
✔️ Stort udvalg af ekstraudstyr, feks. SUVO-undervognsbehandling, vinterhjul osv.
✔️ Nem vurdering af din brugte bil - vi tager meget gerne din nuværende bil i bytte – ønsker du en forhåndsvurdering, så send os et 3-4 billeder og km. stand, samt. reg. Nummer og kort beskrivelse af bilen.
💡 PRISEN ER INKLUSIV LEVERINGSOMKOSTNINGER! 💡
🕒 Åbent alle hverdage fra 9:00-17:30 og søndag kl. 11.00 – 16.00 🕒
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 246.729 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 456 liter |
| Vægt | 1.280 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 419 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 480 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
|---|---|
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Auto hold | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Centrallås | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| Digitalt cockpit | Træk |
| El-klapbare sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB A tilslutning |
| El-sidespejle | USB tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | Varme i forrude |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |