Ford Puma1,0 EcoBoost mHEV ST-Line 5d
Kontantpris
139.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2021 |
| Kilometertal | 118.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 17,9 km/l |
| CO2 udledning | 127 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/170 nm |
| Acceleration | 9,8 sek. |
| Tophastighed | 191 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
ST-Line, Mørktonede ruder, Vinter pakke, Fører assistance pakke, Komfort pakke, Agate Black, led kørelys, aftageligt træk, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, splitbagsæde, bagagerumsdækken, højdejust. førersæde, alufælge, el-sidespejle m/varme, 2 zone klima, udv. temp. måler, 6 airbags, isofix
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 248.023 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 456 liter |
| Vægt | 1.280 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 419 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 480 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | El-sidespejle m. varme |
|---|---|
| 6 airbags | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Aftageligt træk | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Splitbagsæde |
|---|---|
| Dobbelt bagagerumsbund | Udv. temp. måler |