Ford Mustang5,0 V8 GT Convertible aut. 2d
Leasing ydelse(Inkl. moms)
4.550 kr./md.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2017 |
| Kilometertal | 65.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 7,8 km/l |
| CO2 udledning | 350 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 14.420 kr. / år |
| Ydelse | 421 hk/524 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, højdejust. førersæde, el indst. forsæder, el-justerbar lændestøtte, mørk loftbeklædning, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, xenonlys, automatgear, ratgearskifte, 2 zone klima, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædekøling, sædevarme, udv. temp. måler, el-ruder, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), esp, antispin
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 766.018 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.792 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 478 cm |
|---|---|
| Højde | 138 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 8 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 5 |
| Tankkapacitet | 61 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderindtræk |
| Antispin | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakspejl m. nedbl. | Navigation |
| El indst. forsæder | Nøglefri adgang |
| El-justerbar lændestøtte | Parkeringssensor (bag) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Ratbetjent gearskifte |
| El-ruder | Ratgearskifte |
| Elsæder | Regnsensor |
| ESP / ESC | Sædebetræk, læder |
| Fartpilot | Sædekøling |
| Fjernb. centrallås | Sædevarme |
| Fuldaut. klima | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | Xenonlygter |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, inkl. moms
- Månedlig ydelse4.550 kr.
- Førstegangsydelse62.500 kr.
- Totalpris i løbetiden117.100 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 155.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdInkl. serviceaftale (ekskl. dæk)