Ford Mustang Mach-E73 Standard Range 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2025 |
| Kilometertal | 16.700 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 470 km |
| Batterikapacitet | 72,6 kWh |
| Energiforbrug | 178 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 268 hk/525 nm |
| Acceleration | 6,2 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
STADIG FABRIKSGARANTI
Står som ny.
på vej ind !
Finansiering med eller uden udbetaling?
Få et uforpligtende tilbud i dag:
📩jesper@mejlbyauto.dk📞 86 44 14 11 – tryk 1 for Jesper
19" alufælge, kørecomputer, bagagerumsdækken, læderrat, multifunktionsrat, læderindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, automatgear, varme i rat, aircondition, fuldaut. klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, varme i forrude, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, navigation, håndfrit til mobil, dab radio, android auto, apple carplay, regnsensor, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix, dæktryksmåler, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 395.710 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 483 liter |
| Vægt | 2.044 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 511 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 360° kamera | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Kørecomputer |
|---|---|
| Alufælge | Læderindtræk |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædebetræk, læder |
| Centrallås | Sædevarme |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i forrude |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |