Ford Mustang Mach-E68 Premium Standard Range AWD 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2021 |
| Kilometertal | 94.500 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 400 km |
| Batterikapacitet | 68,0 kWh |
| Energiforbrug | 195 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 371 hk/- |
| Acceleration | 6,3 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
adaptiv fartpilot, sædevarme, el betjente døre, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fjernb. centrallås, apple carplay, android auto, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, vognbaneassistent, aftageligt træk, kørecomputer, multifunktionsrat, læderindtræk, el indst. førersæde m. memory, el komfortsæder, læderrat, digitalt cockpit, el indst. førersæde, alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, adaptive forlygter, led kørelys, led baglygter, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, 2 zone klima, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, dab+ radio, esp, automatisk nødbremsesystem, dæktryksmåler, stemmebetjening, varme i rat
Alle vores biler serviceres og får mekanisk gennemgang efter fabrikantens forskrifter. Ydermere gennemgår bilerne en komplet professionel klargøring både indvendig og udvendigt. Bilen leveres med 6 måneders 100% forhandlergaranti med mulighed for opgradering til 12, 24, 36 eller 48 måneders landsdækkende garantiforsikring via Fragus GOSafe.
Vi tilbyder i samarbejde med Santander Consumer Bank en fordelagtig finansiering af denne bil med og uden udbetaling.
INKLUDERET I VORES ANNONCEREDE PRIS ER:
*Mekanisk og elektronisk gennemgang samt klargøring
*Bundmåtter i kabinen (Hvis de ikke i forvejen forefindes i bilen).
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 483 liter |
| Vægt | 2.161 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 479 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Adaptive forlygter | Isofix |
| Aftageligt træk | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Android auto | Læderindtræk |
| Anhængertræk, aftagl. | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| El betjente døre | Sædebetræk, læder |
| El indst. førersæde | Sædevarme |
| El indst. førersæde m. memory | Skiltegenkendelse |
| El komfortsæder | Stemmebetjening |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| Elsæder | Varme i rat |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |