Ford Mondeo2,0 TDCi 150 Titanium stc. 5d
Kontantpris
88.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2017 |
| Kilometertal | 216.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 114 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/350 nm |
| Acceleration | 9,4 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
16" alufælge, 2 zone klima, fartpilot, dab+ radio, træk, el-klapbare sidespejle m/varme, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, automatisk start/stop, led baglygter, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, dobbelt bagagerumsbund, højdejust. forsæder, splitbagsæde, bagagerumsdækken, stofindtræk, tågelygter, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, cd/radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, airbag, esp, automatisk lys, dæktryksmåler, isofix, antispin,kop holder,armlæn.
LEVERES NYSYNET.
TAGER GERNE BIL I BYTTE.
TIDLIGERE REG NR CE81713
ATRAKTIV FINANSERING TILBYDES MED 0 KR I UDBETALING.
RING ELLER SKRIV EN MAIL FOR EN FREMVISNING.
TLF 81619797
TLF 51774422
EMAIL MSAUTOOGHANDEL@OUTLOOK.DK
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 458.665 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.597 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 487 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 733 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
|---|---|
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk start/stop | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| Dobbelt bagagerumsbund | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås |