Ford Kuga2,5 PHEV Vignale CVT 5d
Kontantpris
214.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2021 |
| Kilometertal | 43.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 37,3 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 56 km |
| Batterikapacitet | 9,4 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 168 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 32 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 225 hk/- |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Meget velholdt model i topudstyrsversionen, Vignale. Super kombi af el og benzin. En ejer, ældre ægtepar, som har passet godt på bilen, der indvendig fremstår særdeles velholdt. Udvendigt har den fået et par kosmetiske skrammer (se billeder), hvilket der er taget højde for i prisen. Bilen på vinterdæk, men kan afleveres på sommerdæk (begge sæt på alufælge medfølger).
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 364.306 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 411 liter |
| Vægt | 1.751 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 569 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-soltag |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Head-up display |
| Anhængertræk, aftagl. | Kurvelys |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk start/stop | Navigation |
|---|---|
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El komfortsæder | Servo |