Ford Kuga2,5 PHEV Vignale CVT 5d
Kontantpris
249.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2023 |
| Kilometertal | 28.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 100,0 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 66 km |
| Batterikapacitet | 9,5 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 146 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | 3,7 kW |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 22 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 225 hk/- |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
🔥 TOPMODEL – Benzin/El | Økonomisk & Velkørende 🔋
⭐ Fremhævet udstyr:
🚗 Automatgear
🧠 Adaptiv fartpilot m. kø-assistent
🖥️ Digitalt cockpit & Head-Up Display
🧭 Navigation + Apple CarPlay
📱 App integration & Bluetooth streaming
🔥 Varme i rat & sæder
🪑 El-førersæde m. memory & kunstlæder
💡 Fuld LED forlygter & fjernlysassistent
📷 Bakkamera & automatisk parkering
🛡️ Sikkerhedspakke (7 airbags, nødbremse, vognbaneassistent)
✔️ Ekstra highlights:
2-zoners klima • Nøglefri adgang • El-bagklap • Aftageligt træk • Mørktonede ruder • Alufælge • ISOFIX • Regnsensor • Skiltegenkendelse
🛠️ Rustbeskyttet
💰 Finansiering:
Evt. 20% udbetaling → kun 2,99% rente
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 411.634 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 411 liter |
| Vægt | 1.751 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 569 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fartpilot |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| 7 airbags | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Head-up display |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Højdejust. førersæde |
| Aftageligt træk | Isofix |
|---|---|
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Anhængertræk, aftagl. | Kørecomputer |
| Antispin | Kunstlæder |
| App integration | Kunstlæderindtræk |
| Apple carplay | Mørk loftbeklædning |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. parkering | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Automatisk parkeringssystem | Sædevarme |
| Bagagerumsdækken | Skiltegenkendelse |
| Bakkamera | Stemmebetjening |
| Bakspejl m. nedbl. | Tonede ruder |
| Digitalt cockpit | Træk |
| El betjent bagklap | Type-2 ladekabel |
| El indst. førersæde m. memory | Varme i rat |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |