Ford Kuga2,5 PHEV Vignale CVT 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2020 |
| Kilometertal | 71.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 37,3 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 72 km |
| Batterikapacitet | 11,4 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 32 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.140 kr. / år |
| Ydelse | 225 hk/- |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
⭐️ Attraktiv finansiering fra kun 3,49 % i rente ved 20 % udbetaling ⭐️
✍🏻 Køb nu, betal først til næste måned ved lån uden udbetaling
💵 Lån med eller uden udbetaling
✔️ Finansiering via Santander, AL-Finans og Accept Auto
📆 Hurtig sagsbehandling, få bilen med hjem samme dag.
🔒 TRYGHED & GARANTI
✅ Autoriseret Mobyle forhandler
✅ Køretøjsgaranti med dækning i hele Europa
✅ Mobyle garanti kan tilkøbes – fra kun 3.995,-
✅ Mulighed for op til 4 års garanti på denne bil
ℹ️ Den angivne salgspris er ekskl. Mobyle garanti
🚗 BILENS HØJDEPUNKTER:
✔️ Vignale
✔️ Fuld kunstlæder sæder
✔️ 360 Kamera
✔️ Headup display
✔️ Bang & Olufsen anlæg
✔️ Adaptiv fartpilot med kø-funktion
✔️ Elektrisk svingbart træk
✔️ Elektrisk fod betjent bagklap
✔️ Elektrisk førersæde med memory
✔️ Sædevarme forsæder & bagsæder
✔️ Apple Carplay & Android auto
✔️ Parkeringssensor foran & bagved
✔️ 18" Originale ford fælge
✔️ Digital display
✔️ Trådløs mobilopladning
✔️ Multifunktionslæderrat med varme
✔️ Opvarmet forrude
✔️ Nøglefri adgang & kørsel
✔️ Elektrisk lændestøtte i førerside
**OBS UDENLANDSKE UDSTYRSVARIANTER KAN VARIERE FRA DANSKE**
🔁 BYTTEBIL & LEVERING
✔️ Vi tager gerne din bil i bytte, send os info på din bil, og vi giver et bud på den.
✔️ Vi yder landsdækkende levering, og tager gerne din brugte bil med retur.
✔️ Alle vores biler er på lager, klar til prøvekørsel samt levering, ved mindre andet er angivet.
⏰ ÅBNINGSTIDER & KONTAKT
🕘 Man–Fre: 09.00 – 17.30
🕙 Søn: 10.00 – 16.00
📞 Tlf.: 41 130 100
**Der tages forbehold for indtastnings- og beregningsfejl.**
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 326.009 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 411 liter |
| Vægt | 1.751 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 569 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 360° kamera | Fjernlysassistent |
| 4 airbags | Fod betjent bagklap |
| 4x el-ruder | Førerovervågning med advarsel |
| 6 airbags | Fuld LED forlygter |
| 7 airbags | Fuldaut. klima |
|---|---|
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Head-up display |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Højdejust. førersæde |
| Adaptive forlygter | Højdejust. forsæde |
| Aftageligt træk | Intelligent hastighedsassistent |
| Airbags | Internet |
| Aircondition | Isofix |
| Alarm | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Android auto | Kunstlæder |
| Anhængertræk, aftagl. | Kunstlæderindtræk |
| Antispin | Kurvelys |
| App integration | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto hold | Manuel forvarmning af batteri |
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. parkering | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk forvarmning af batteri | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Områdebelysning |
| Automatisk parkeringssystem | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| DAB radio | Sportssæder |
| DAB+ Radio | Stemmebetjening |
| Dæktryksmåler | Svingbart træk (elektrisk) |
| Digitalt cockpit | Svingbart træk (manuelt) |
| EDR-boks | Tågelygter |
| El betjent bagklap | Tagræling |
| El indst. førersæde | Tonede ruder |
| El indst. førersæde m. memory | Trådløs mobilopladning |
| El indst. forsæder | Træk |
| El-justerbar lændestøtte | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| El-ruder | USB C tilslutning |
| El-sidespejle | USB tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | Varme i bagsæde |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i forrude |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| Elsæder | Varmepumpe |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |