Ford Kuga2,5 PHEV Titanium X CVT 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2021 |
| Kilometertal | 105.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 86,4 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 72 km |
| Batterikapacitet | 11,4 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 32 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 225 hk/- |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
18" alufælge, Vinterpakke, FØRER ASSSITANCE PAKKE, undervognsbehandlet, multifunktionsrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle m/varme, fuld led forlygter, tågelygter, mørktonede ruder i bag, fuldaut. klima, BANG OLUFSEN SOUNDSYSTEM, ADAPTIV FARTPILOT, sædevarme, varme i forrude, fartpilot, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, app integration, navigation, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, aux tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, stemmebetjening, automatisk nødassistent, automatisk nødbremsesystem, esp, airbag
Mulighed for op til 48 måneders "SaftyPakke"
(100% AutoTjek/Sikring)
KONTAKT OS IDAG - FØR BESIGTIGELSE er det altid en god idé at ringe i forvejen, så vi sikrer du ikke kører forgæves.
📱 Peter Rene Bostrup 42 22 87 32 pb@langerbiler.dk
📱 Bjørn Langer 23 26 13 90 bjl@langerbiler.dk
Tåsingevej 5 - 9500 Hobro 💻 www.langerbiler.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 292.010 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 411 liter |
| Vægt | 1.751 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 569 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Isofix |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Antispin | Multifunktionsrat |
| App integration | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødassistent | Sædevarme |
| Automatisk nødbremsesystem | Skiltegenkendelse |
| AUX tilslutning | Splitbagsæde |
| Bakkamera | Stemmebetjening |
| DAB+ Radio | Tågelygter |
| Dæktryksmåler | Tonede ruder |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB C tilslutning |
| ESP / ESC | Varme i forrude |