Ford Kuga2,5 PHEV ST-Line X CVT 5d
Kontantpris
156.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2020 |
| Kilometertal | 133.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 37,5 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 72 km |
| Batterikapacitet | 11,4 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 29 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.140 kr. / år |
| Ydelse | 225 hk/- |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Fremragende og velkørende Kuga i fin stand, den attraktive ST-Line X model i den rigtige farve - sælges kun pga. ændret kørselsbehov
Lave driftsomkostninger
ST-Line X udstyrspakke, inkl. B&O højttalere.
Nyere Conti sommerdæk på 19" alufælge og ældre Michelin Alpin 5 vinterdæk på 18" alufælge (max een sæson mere tilbage).
Et Ford service følger med i prisen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 306.008 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 411 liter |
| Vægt | 1.751 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 569 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El betjent bagklap |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Apple carplay | Navigation |
| Auto. parkering | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Automatgear | Sædevarme |
| Automatisk lys | Servo |
| Bakkamera | Vognbaneassistent |
| Dæktryksmåler |