Ford Kuga2,5 PHEV ST-Line X CVT 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2022 |
| Kilometertal | 41.081 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 100,0 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 64 km |
| Batterikapacitet | 14,4 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 148 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 22 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 225 hk/- |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Ford Kuga 2,5 Plugin-hybrid ST-Line X CVT 225HK - Kun 53.000 km
Drømmer du om en stilfuld og komfortabel SUV, der matcher både byens pulserende liv og de lange køreture? Så er denne Ford Kuga 2022 lige noget for dig. Med kun 53.000 kørte kilometer byder denne hybrid på en harmonisk kombination af benzin og el som drivmiddel.
Denne Kuga ST-Line X kommer med en omfattende udstyrspakke, der dækker alle behov for moderne kørsel. Herunder ses nogle af de vigtigste funktioner:
- Automatgear (CVT)
- Adaptiv fartpilot
- Navigation med touchskærm
- B&O Premium Lydsystem
- Apple CarPlay & Android Auto
- Trådløs mobilopladning
- Blindvinkelassistent og frontkamera
- Nøglefri start og døre
- Parkeringssensorer for og bag
- Elektrisk bagklap og el-indstilleligt førersæde
- Varme i forruden og sædevarme foran
- Justerbart rat og højdejusterbare sæder
- Anhængertræk (aftageligt)
- LED forlygter og tagræling
SUV'en i Kalundborg er i udstyrsniveauet ST-Line X, hvilket betyder, at du får en sportslig og elegant bil. Det veludstyrede interiør sikrer en behagelig køreoplevelse, mens de udvendige linjer gør den til et blikfang på vejene.
Kontakt Mikkel Milo Poulsen på 59 48 06 45 / mipo@bin2bil.dk eller Emil G. Weitmann på 93 39 10 75 / egwe@bn.dk for mere information om finansieringsmuligheder med eller uden udbetaling. Du kan også skrive til kalundborg@bin2bil.dk. Hos Bjarne Nielsen bytter vi gerne din gamle bil uanset mærke og stand.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 377.557 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 411 liter |
| Vægt | 1.751 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 569 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 2 zone klima | Fartpilot |
| 3 individuelle sæder i bag | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Helårshjul |
| Aftageligt træk | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Anhængertræk, aftagl. | Kunstlæder |
| Antispin | Kunstlæderindtræk |
| App integration | LED Kørelys |
| Apple carplay | Mørk loftbeklædning |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| CD/radio | Sædevarme |
| Centrallås | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Delkunstlæderindtræk | Tagræling |
| Digitalt cockpit | Trådløs mobilopladning |
| El betjent bagklap | Træk |
| El indst. førersæde | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB A tilslutning |
| El-sidespejle | USB tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i forrude |
| Elsæder | Vognbaneassistent |