Ford Kuga2,5 PHEV ST-Line X CVT 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2020 |
| Kilometertal | 80.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 71,4 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 56 km |
| Batterikapacitet | 9,4 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 168 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 29 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.140 kr. / år |
| Ydelse | 225 hk/- |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
✅Aftagelig anhængertræk
✅Led Lygter
✅Adaptiv fartpilot
✅Bakkamera
✅El bagklap
✅Vognbane & blindvinkelsassistent
✅Skiltegenkendelse
✅Navigation
✅19" alufælge
✅El opvarmet frontrude
✅2 zonet klimaanlæg
✅Trådløs mobilopladning
✅sædevarme
✅B&O Højtaler
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, alcantaraindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, 18" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, aftageligt træk, automatgear, 2 zone klima, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, fod betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, dab radio, alarm, regnsensor, automatisk parkeringssystem, semi-automatisk parkeringssystem, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, førerovervågning med advarsel, skiltegenkendelse, intelligent hastighedsassistent, isofix, automatisk lys, airbag, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening
Leveringsomkostninger: 0 kr. Nummerpladegebyr: 1500kr.
💳 Attraktive finansieringsmuligheder med og uden udbetaling!
🔄 Vi tager alle biler i bytte
💳 Vi er altid klar på en go handel
📞 40749072
📧 kibaek@carpeople.dk
🏠 Industriparken 11 6933, kibæk
🕒 Åbent Man- Torsdag fra 7:30-17:00 Fredag 7:30-14.00 Weekender efter aftale.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 345.749 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 411 liter |
| Vægt | 1.751 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 569 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Intelligent hastighedsassistent |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Justerbar lændestøtte |
| Aftageligt træk | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
|---|---|
| Alarm | Læderrat |
| Alcantaraindtræk | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Mørk loftbeklædning |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Auto. parkering | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk parkeringssystem | Regnsensor |
| Automatisk start/stop | Sædebetræk, dellæder |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| Bakkamera | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stemmebetjening |
| Dellæderindtræk | Tågelygter |
| Digitalt cockpit | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Trådløs mobilopladning |
| ESP / ESC | Træthedsregistrering |
| Fod betjent bagklap | Udv. temp. måler |
| Førerovervågning med advarsel | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |