Ford Kuga2,5 PHEV ST-Line X CVT 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2023 |
| Kilometertal | 57.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 100,0 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 66 km |
| Batterikapacitet | 9,5 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 146 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 22 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 225 hk/- |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
FORD KUGA ST-LINE X 2024 - adaptiv fartpilot, læderrat, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, dellæderindtræk, kørecomputer, multifunktionsrat, sportssæder, el indst. førersæde, splitbagsæde, justerbar lændestøtte, alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, tågelygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, fjernb. centrallås, 2 zone klima, automatgear, nøglefri tænding, varme i forrude, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, fod betjent bagklap, trådløs mobilopladning, dab radio, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, navigation, musikstreaming via bluetooth, automatisk parkeringssystem, bakkamera, regnsensor, dæktryksmåler, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, 7 airbags, automatisk lys, lygtevasker, intelligent hastighedsassistent, træthedsregistrering, blindvinkelsassistent, esp, automatisk nødbremsesystem, vognbaneassistent, stemmebetjening, automatisk nødassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 390.172 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 411 liter |
| Vægt | 1.751 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 569 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| 7 airbags | Intelligent hastighedsassistent |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
|---|---|
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | Lygtevasker |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Auto. parkering | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk parkeringssystem | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, dellæder |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Skiltegenkendelse |
| Blindvinkelassistent | Splitbagsæde |
| DAB radio | Sportssæder |
| Dæktryksmåler | Stemmebetjening |
| Dellæderindtræk | Tågelygter |
| Digitalt cockpit | Tagræling |
| El indst. førersæde | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| Elsæder | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | Varme i forrude |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
| Fod betjent bagklap |