Ford Kuga2,5 PHEV ST-Line CVT 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2020 |
| Kilometertal | 91.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 83,3 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 56 km |
| Batterikapacitet | 14,4 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 26 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 1.140 kr. / år |
| Ydelse | 225 hk/- |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Rødmetal |
Beskrivelse
KUN 2,99% I RENTE!
Køb denne bil i dag og få en vanvittig rente på KUN 2,99%, når du finansierer gennem Kvalitetsbiler.dk!
*Gælder kun alle nyere el- og hybridbiler (op til 5 år)
**Gælder kun ved finansiering gennem Kvalitetsbiler.dk
***Gælder kun ved udbetaling på minimum 20%
****Første betaling efter månedens udløb plus én måned
________________________________________________________
Vi anbefaler, at du booker en prøvekørsel for at undgå ventetid.
Bestillinger foregår via vores hjemmeside www.kvalitetsbiler.dk eller på Booking@kvalitetsbiler.dk / 75801011.
Vi glæder os til at se dig!
Fremhævet udstyr på bilen:
✨ Anhængertræk (1.200 kg)
✨ Lucid Red Metallic (farve)
✨ Elektrisk bagklap
✨ Adaptiv fartpilot
✨ Navigation
✨ Parkeringssensor for/bag
✨ Bakkamera
✨ Parkeringsassistent
✨ Lane Keeping Aid
✨ Nødbremseassistent
✨ Blindvinkelassistent
✨ Cross Traffic Alert
✨ Vejskiltegenkendelse
✨ Træthedsregistrering
✨ Start/stop-system
✨ Køreprofilvalg
✨ 18" Alufælge
✨ Opvarmet forrude
✨ Nøglefri adgang
✨ Nøglefri start
✨ Lædermultifunktionsrat med varme
✨ Sædevarme til forsæder
✨ Sædevarme til bagsæder
✨ Digital instrumentering
✨ Apple Carplay
✨ Trådløs mobilopladning
✨ Stemmebetjening
✨ Sidespejle med elektrisk ind- og udklapning, elektrisk indstilling og varme
✨ Klimaanlæg med 2 zoner
✨ Bluetooth
✨ Og meget mere…
Man-fre: 09.00-17.00
Lør: 10.00-16.00
Søn/helligdage: 10.00-16.00
Vi tager forbehold for tryk- og tastefejl.
Bil id: 745546
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 292.010 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 411 liter |
| Vægt | 1.751 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 569 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Intelligent hastighedsassistent |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Justerbar lændestøtte |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
|---|---|
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Auto. parkering | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Automatisk parkeringssystem | Sædebetræk, stof |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Bakkamera | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| DAB radio | Stemmebetjening |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| El betjent bagklap | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-ruder | Trådløs mobilopladning |
| El-sidespejle | Træk |
| El-sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i bagsæde |
| Fuldaut. klima | Varme i forrude |
| Håndfrit til mobil | Varme i rat |
| Højdejust. førersæde | Vognbaneassistent |