Ford Kuga1,5 TDCi 120 Trend+ aut. 5d
Kontantpris
159.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2018 |
| Kilometertal | 124.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.640 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/270 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Ford Kuga, meget velholdt bil, serviceret hos Ford Vejle. 1 ejer. altid stået i garage. Kører perfekt.
4 stk vinter hjul med godt mønster medfølger (hjul kapsler). se foto.
udstyrs liste:
Aut.gear, Stofindtræk, Komfortsæder, Fartpilot, Fuldaut. klima, Træk, Musikstreaming via bluetooth, Usb tilslutning, Infocenter, 4x el-ruder, El-sidespejle, Højdejust. førersæde, Multifunktionsrat, Læderrat, Armlæn, Kopholder, Splitbagsæde, Isofix, Tagræling, Mørktonede ruder i bag, Brilleholder, Fjernb. centrallås, Antispin, Esp, Automatisk start/stop, Udv. temp. måler, Centrallås. 2 nøgler
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 330.058 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.605 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 452 cm |
|---|---|
| Højde | 169 cm |
| Lasteevne | 495 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Fartpilot |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | Nøglefri tænding |
| Apple carplay | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Træk |