Ford Kuga1,5 SCTi 150 ST-Line 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2017 |
| Kilometertal | 145.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,1 km/l |
| CO2 udledning | 143 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.480 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/240 nm |
| Acceleration | 9,7 sek. |
| Tophastighed | 195 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
el-soltag, glastag, el-klapbare sidespejle m/varme, delalcantaraindtræk, højdejust. førersæde, mørk loftbeklædning, alufælge, vinterhjul, xenonlys, mørktonede ruder i bag, tagræling, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, varme i forrude, udv. temp. måler, 4x el-ruder, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, navigation, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix, 6 airbags, esp, regnsensor, Vi leverer bilen Nysynet og med fejlfri brugtbilsattest, Der er 2 års reklamationsret på hele bilen, Der kan tilkøbes 3 års autotjekgaranti for kun 3.000kr, Den kan finansieres med eller uden udbetaling og op til 8 års løbetid, Vi tager alle biler i bytte,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 357.055 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.579 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 452 cm |
|---|---|
| Højde | 169 cm |
| Lasteevne | 521 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 4x el-ruder | Isofix |
| 6 airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Mørk loftbeklædning |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Android auto | Navigation |
| Antispin | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Apple carplay | Panoramatag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Delalcantaraindtræk | Regnsensor |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tagræling |
| El-soltag | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | Varme i forrude |
| Fartpilot | Vinterhjul |
| Fjernb. centrallås | Xenonlygter |
| Håndfrit til mobil |