Ford Kuga1,5 SCTi 150 Business 5d
Kontantpris
138.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2018 |
| Kilometertal | 109.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 11,7 km/l |
| CO2 udledning | 199 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.820 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/240 nm |
| Acceleration | 9,7 sek. |
| Tophastighed | 195 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
18" alufælge, vinterhjul, fuldaut. klima, 2 zone klima, kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, xenonlys, led kørelys, træk, nøglefri adgang, fartpilot, varme i forrude, sædevarme, 4x el-ruder, dab radio, håndfrit til mobil, regnsensor, bakkamera, isofix, 8 airbags, esp leveres nysynet
HELT EXTREME VELHOLDT EN EJERS BIL
ALLE SERVICE ER OVERHOLDT
DER TAGES FORBEHOLD FOR TASTE FEJL
VI HAR INGEN FASTE ÅBNINGS TIDER RING VENLIGST FOR AT AFTALE EN TID
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 456 liter |
| Vægt | 1.579 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 452 cm |
|---|---|
| Højde | 169 cm |
| Lasteevne | 521 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 2 zone klima | Kørecomputer |
| 4x el-ruder | Læderrat |
| 8 airbags | LED Kørelys |
| ABS-bremser | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Nøglefri adgang |
| Antispin | Regnsensor |
|---|---|
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Bakkamera | Sædevarme |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Træk |
| Fuldaut. klima | Varme i forrude |
| Håndfrit til mobil | Vinterhjul |
| Højdejust. førersæde | Xenonlygter |
| Isofix |