Ford Focus2,3 SCTi 350 RS 5d
Kontantpris
499.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2017 |
| Kilometertal | 38.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,0 km/l |
| CO2 udledning | 177 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.980 kr. / år |
| Ydelse | 350 hk/440 nm |
| Acceleration | 4,7 sek. |
| Tophastighed | 266 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Unik Ford Focus RS - 1- ejers privatvogn fra ny og passet med service hos Ford - bemærk km-garanti 38.000 - Dansk Bil fra ny - Pava-behandlet 3 x gange....
Nærmere beskrivelse kommer senere....
Claus Thøgersen / 20220125
OBS: Ford Focus ST / km39.000 og Ford Focus RS Van / km34.000 er også på lager - kun seriøse henvendelser tages i betragtning....beskrivelse kommer ligeledes senere...
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 560.120 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.350 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 436 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 675 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser |
|---|