Ford Focus1,5 TDCi 120 Business stc. 5d
Kontantpris
64.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2017 |
| Kilometertal | 210.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 26,3 km/l |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/270 nm |
| Acceleration | 10,7 sek. |
| Tophastighed | 193 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
fartpilot, sædevarme, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, musikstreaming via bluetooth, træk, multifunktionsrat, læderrat, tågelygter, 4x el-ruder, automatisk start/stop, kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, højdejust. førersæde, splitbagsæde, bagagerumsdækken, stofindtræk, el-sidespejle m/varme, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, lygtevasker, esp, automatisk lys, dæktryksmåler, isofix, antispin,kop holder,armlæn,tidligere undervogns behandlet.
LEVERES NYSYNET.
TAGER GERNE BIL I BYTTE.
TIDLIGERE REG NR CZ83437
ATRAKTIV FINANSERING TILBYDES MED 0 KR I UDBETALING.
RING ELLER SKRIV EN MAIL FOR EN FREMVISNING.
TLF 81619797
TLF 51774422
EMAIL MSAUTOOGHANDEL@OUTLOOK.DK
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.264 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 456 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 636 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
|---|---|
| ABS-bremser | Læderrat |
| Antispin | Lygtevasker |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk start/stop | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Navigation |
| DAB radio | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Dobbelt bagagerumsbund | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB A tilslutning |
| Højdejust. førersæde | USB tilslutning |
| Isofix |