Ford Focus1,0 SCTi 125 Trend 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2017 |
| Kilometertal | 137.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/170 nm |
| Acceleration | 11,0 sek. |
| Tophastighed | 195 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, ambiente belysning, stofindtræk, alufælge, el-sidespejle m/varme, træk, tågelygter, led kørelys, aircondition, centrallås, udv. temp. måler, 4x el-ruder, fjernb. centrallås, fartpilot, varme i forrude, automatisk start/stop, sædevarme, el-ruder, musikstreaming via bluetooth, cd/radio, aux tilslutning, håndfrit til mobil, lygtevasker, 9 airbags, esp, automatisk lys, dæktryksmåler, isofix, antispin
Evt. bytte. ekskl. lev. Billig finansiering. Kan finansieres til 0kr. i udbetaling. Husk MitId. Vi laver gerne forhåndsansøgning
Da vi forsøger at tilpasse åbningstider efter kundernes behov., Ring/sms venligst på 21644869 inden fremmøde, så vi kan have bilen klar.
Vi har Nummerplader på lager, så kør hjem samme dag med bilen.,,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 226.408 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.180 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 436 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 720 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 9 airbags | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | LED Kørelys |
| Antispin | Lygtevasker |
|---|---|
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk start/stop | Musikstreaming via bluetooth |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| El-ruder | Tågelygter |
| El-sidespejle m. varme | Træk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | Varme i forrude |