Ford Focus1,0 SCTi 125 Titanium stc. ECO 5d
Kontantpris
37.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2013 |
| Produceret | 2/2013 |
| Kilometertal | 252.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
|---|---|
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/200 nm |
| Acceleration | 11,5 sek. |
| Tophastighed | 193 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
NY SYNET, Multifunktionsrat, højdejust. førersæde, læderrat, bagagerumsdækken, el-sidespejle, træk, tågelygter, aircondition, udv. temp. måler, 4x el-ruder, fjernb. centrallås, sædevarme, cd/radio, musikstreaming via bluetooth, aux tilslutning, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, alarm, airbag, esp, isofix, tidligere undervognsbehandlet
KASTANIEHØJVEJ 27, 8600 SILKEBORG ☎️Kontakt os på +45 40 86 86 40 🔴ÅBENT ALLE UGENS 7 DAGE, MANDAG-FREDAG kl. 10,00-17:30 & LØRDAG - SØNDAG KL.11.00-16.00 🚗Vi tager gerne din bil i bytte,,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 300.999 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.371 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 456 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 529 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| 2 zone klima | LED Kørelys |
| 4x el-ruder | Multifunktionsrat |
| 8 airbags | Navigation |
| ABS-bremser | Regnsensor |
| Aircondition | Sædebetræk, stof |
| Alufælge | Sædevarme |
|---|---|
| CD/radio | Stofindtræk |
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| El-sidespejle m. varme | Træk |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Isofix | USB tilslutning |
| Klimaanlæg, 2-zonet | Varme i rat |