Ford Focus1,0 SCTi 125 Titanium 5d
Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2014 |
| Kilometertal | 158.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/170 nm |
| Acceleration | 11,0 sek. |
| Tophastighed | 195 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Opvarmede forsæder, 16" aluminiumsfælge, 2 flipnøgler, Karrosserifarvet tagspoiler, Aircondition, Ford Easy Fuel, Førersæde, højdejusterbart, Tågeforlygter, Radio/CD med 3,5" multifunktionsskærm, 6 højttalere og USB-stik, Bluetooth til håndfri mobiltelefoni og talestyring, El-betjente og opvarmede sidespejle med integrerede blinklys, El-betjente sideruder for og bag med global åbne-/lukkefunktion via fjernbet. nøgle, Læderrat, 4-vejs justerbart, Trip-/brændstofcomputer m. Eco Mode, ISOFIX-barnes, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, el-sidespejle, tågelygter, træk, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, varme i forrude, sædevarme, el-ruder, cd/radio, usb-c tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix, airbag, esp
Bilen er grundigt tjekket ud fra en brugtbilstest på 31 punkter.
Bilen bliver lev. nysynet
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 261.588 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.180 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 436 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 720 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Isofix |
|---|---|
| Airbags | Læderrat |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| CD/radio | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Stofindtræk |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Træk |
| Fuldaut. klima | USB C tilslutning |
| Højdejust. førersæde | Varme i forrude |