Ford Focus1,0 SCTi 125 Titanium+ 5d
Kontantpris
84.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2018 |
| Kilometertal | 139.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/170 nm |
| Acceleration | 11,0 sek. |
| Tophastighed | 195 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
HIGHLIGHTS....
✅ Leveres nysynet Alle service overholdt
✅ Træk 1200 kg
✅Aut. Klimaanlæg
✅ Fartpilot
✅ Navigation med Apple Carplay/Android Auto
✅ P-sensor for/bag
✅ Nøglefri betjening
✅ Mørktonede ruder bag
læderrat, højdejust. forsæder, 16" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, mørktonede ruder i bag, træk, 2 zone klima, nøglefri adgang, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, varme i forrude, udv. temp. måler, 4x el-ruder, cd/radio, navigation, android auto, apple carplay, regnsensor, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, automatisk lys, 6 airbags, esp, antispin
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 220.566 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.180 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 436 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 720 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 6 airbags | Læderrat |
| ABS-bremser | LED Kørelys |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Android auto | Navigation |
|---|---|
| Antispin | Nøglefri adgang |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| CD/radio | Tonede ruder |
| Dæktryksmåler | Træk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | Varme i forrude |
| Fartpilot |