Ford Focus1,0 EcoBoost mHEV Titanium stc. DCT 5d
Kontantpris
229.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2024 |
| Kilometertal | 49.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 18,2 km/l |
| CO2 udledning | 125 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/170 nm |
| Acceleration | 10,4 sek. |
| Tophastighed | 193 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
multifunktionsrat, læderrat, el-sidespejle m/varme, fuld led forlygter, led baglygter, mørktonede ruder i bag, træk, automatgear, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, udv. temp. måler, sædevarme, apple carplay, android auto, navigation, håndfrit til mobil, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 324.080 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 635 liter |
| Vægt | 1.351 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 467 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 654 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 52 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Læderrat |
|---|---|
| ABS-bremser | LED baglygter |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| El-sidespejle m. varme | Parkeringssensor (for) |
| Fjernb. centrallås | Sædevarme |
| Fuld LED forlygter | Tonede ruder |
| Håndfrit til mobil | Træk |
| Isofix | Udv. temp. måler |
| Klimaanlæg, 2-zonet |