Ford Focus1,0 EcoBoost Connected 5d
Kontantpris
149.850 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2022 |
| Kilometertal | 86.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 18,2 km/l |
| CO2 udledning | 124 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/170 nm |
| Acceleration | 12,1 sek. |
| Tophastighed | 186 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, varme i forrude, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, navigation, aux tilslutning, usb-a tilslutning, håndfrit til mobil, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, fjernlysassistent, automatisk lys, 6 airbags, esp, 16" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, tågelygter, bagagerumsdækken, læderrat, multifunktionsrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, kørecomputer, mørktonede ruder i bag, vognbaneassistent, nøglefri tænding
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 210.807 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 375 liter |
| Vægt | 1.322 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 438 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 533 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 52 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| 6 airbags | Læderrat |
| ABS-bremser | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Antispin | Navigation |
|---|---|
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tågelygter |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fjernlysassistent | USB tilslutning |
| Fuld LED forlygter | Varme i forrude |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |
| Højdejust. førersæde |