Ford Fiesta1,25 60 Trend 5d
Kontantpris
44.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2010 |
| Kilometertal | 203.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,2 km/l |
| CO2 udledning | 126 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 60 hk/114 nm |
| Acceleration | 16,9 sek. |
| Tophastighed | 152 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 500 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, bagagerumsdækken, stofindtræk, splitbagsæde, alufælge, el-sidespejle, aircondition, fjernb. centrallås, cd/radio, airbag. tågelygter, fartpilot, el-ruder, esp, antispin
Medlem af DBFU – din tryghed for et godt & sikkert køb.
+ Garanti for INGEN restgæld.
+ Kilometergaranti
+ Medlem af Brugtbilgarantifonden
Bilen er grundigt tjekket ud fra en brugtbilstest på 31 punkter.
Bilen bliver lev. nysynet.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 143.349 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 979 kg |
| Bredde | 172 cm |
| Længde | 395 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 516 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 5 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | ESP / ESC |
|---|---|
| Airbags | Fartpilot |
| Aircondition | Fjernb. centrallås |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Antispin | Sædebetræk, stof |
| Bagagerumsdækken | Splitbagsæde |
| CD/radio | Stofindtræk |
|---|---|
| El-ruder | Tågelygter |
| El-sidespejle |