Ford Fiesta1,0 EcoBoost mHEV Titanium 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2021 |
| Kilometertal | 51.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 115 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/210 nm |
| Acceleration | 9,4 sek. |
| Tophastighed | 203 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
HER HAR DU MULIGHED FOR AT FÅ FINGRENE I DENNE VELHOLDTE OG ØKONOMISKE FORD FIESTA FRA 2021 MED FLOT KM. TAL.
FLOT SERVICE HISTORIK, UNDERVOGNSBEHANDLET, OR RIGTIG FIN UDSTYET MED FX.
- APPLE CARPLAY (NAVIGATION)
- VARME I RAT OG SÆDER.
- FARTPILOT
- VARME I FORRUDE
- P SENSOR BAG
- kørecomputer, bagagerumsdækken, stofindtræk,
- læderrat, multifunktionsrat, højdejust. forsæder,
- alufælge, el-klapbare sidespejle, tågelygter,
- led kørelys, kurvelys, varme i rat,
- fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme,
- udv. temp. måler, 4x el-ruder,
- automatisk start/stop, varme i forrude, dab radio,
- navigation via apple carplay, håndfrit til mobil,
- apple carplay, android auto,
- musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning,
- parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix,
- airbag, esp, vognbaneassistent
- fuldaut. klima
Prisen er ex. nummerplader,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 180.744 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 303 liter |
| Vægt | 1.117 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 404 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 568 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Isofix |
|---|---|
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Airbags | Kurvelys |
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fuldaut. klima | Varme i forrude |
| Håndfrit til mobil | Varme i rat |
| Højdejust. forsæde | Vognbaneassistent |