Ford Fiesta1,0 EcoBoost Connect 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2019 |
| Kilometertal | 78.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,4 km/l |
| CO2 udledning | 98 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/170 nm |
| Acceleration | 10,5 sek. |
| Tophastighed | 183 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Finansiering fra 1.662,- UDEN UDBETALING
Åbent til kl. 20 efter aftale
Ring i dag: 30 57 57 30
Mulighed for levering i hele Danmark samt video-gennemgang
Økonomisk pendler bil i pæn stand, fint forbrug på 23,4 km pr liter
Bemærkelsesværdigt udstyr:
✅ Adaptiv fartpilot
✅ Led kørelys
✅ Automatisk lys
✅ Sædevarme
✅ Varme i forrude
✅ Regnsensor
🚗 Nysynet, nyserviceret og inkl. nummerplade – kun 3.499 kr!
🛡 12 måneders garanti på motor, kobling og gearkasse – 2.995 kr
✅ Vi tager gerne din brugte bil i bytte
✅ Vi tilbyder en attraktiv finansieringsløsning med- & uden udbetaling
🌐 Kontakt os for mere information eller kom forbi for besigtigelse:
📌 Vejlevej 30, Fredericia
📞 +45 30 57 57 30
📧 Salg@frcbilhus.dk
🌐 www.Frcbilhus.dk, el-klapbare sidespejle, automatisk start/stop, usb-a tilslutning
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 303 liter |
| Vægt | 1.190 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 407 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 480 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Antispin | Kurvelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
|---|---|
| Automatisk start/stop | LED Kørelys |
| Bagagerumsdækken | Multifunktionsrat |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Sædebetræk, stof |
| El-klapbare sidespejle | Sædevarme |
| El-ruder | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuld LED forlygter | USB A tilslutning |
| Fuldaut. klima | USB tilslutning |